Студенти УжНУ відвідали православні монастирі Закарпаття

8-9 жовтня студенти Ужгородського національного університету разом із православними молодіжними братствами Мукачівської єпархії здійснили подорож по закарпатських монастирях. Вони відвідали 9 монастирів у Свалявському, Воловецькому, Іршавському, Хустському та Мукачівському районах. Поїздку організували автор путівника – директор Богословсько-історичного науково-дослідного центру ім. архімандрита Василя (Проніна), доцент кафедри історії України УжНУ Юрій Данилець та керівництво Мукачівської єпархії.

Під час поїздки молодь мала нагоду не лише ознайомитися з побутом, звичаями та статутом монастирів, але й поспілкуватися з монахами та духівниками церковних обителей. Особливо теплою була зустріч студентів і членів братств з архієпископом Мукачівським і Ужгородським Феодором, який, серед іншого, розповів чимало цікавих історій з життя святих та подвижників.

Директор БІНДЦ, доц. Юрій Данилець відзначив, що для студентства подібні поїздки мають практичне значення, адже на прикладах монастирів на честь Іоанна Предтечі у селі Дубрівка, Серафимівського жіночого монастиря у селі Приборжавське, Миколаївського чоловічого монастиря у селі Іза-Карпутлаш, жіночого монастиря Різдва Богородиці у селі Липча, якими проходив маршрут проекту, студенти можуть дослідити таку важливу віху в історії рідного краю, як відродження православного руху, репресії проти його діячів в дорадянський та радянський період. «Майбутнім фахівцям важливо знати, за яких умов закривали та згодом відкривали монастирі», – відзначив Юрій Васильович.

Цікавою та пізнавальною була екскурсія в одному із найдавніших монастирів Закарпаття – Миколаївському жіночому монастирі у Мукачеві. Побували студенти також у новостворених монастирях у Сваляві, Кушниці, Сільці та Тишові.

 

Олександр Коробко,

Прес-служба УжНУ