«Спішіть творити добро. Подаруйте краплинку життя»

«Зупиніться! У ваших руках чиєсь життя! Адже саме Ви зможете продовжити його хоча б на ДЕНЬ. Для Вас це кілька крапель крові, а для когось – усе!» – з такими словами молодь звертається до всіх і кожного.

Проблема донорства наразі гостро стоїть у більшості країн світу. Не є винятком і Україна.
Часто надіятися на допомогу від когось марно, однак, кожен з нас може долучитися до доброї справи і внести свою краплю для тих, хто цього справді потребує. З цією ідеєю і проводиться акція «Спішіть творити добро. Подаруйте краплинку життя».
Початковою метою є допомога у накопиченні резерву крові для Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру (ЗОКОД) та для онко-гематологічного відділення обласної дитячої лікарні. Однак організаторами поставлена і більш глибока мета – створення бази донорів, яка істотно спростить терміновий пошук донора з потрібною групою крові.
Організаторами акції є молодіжні організації Мукачівської православної єпархії за підтримки державних органів, зокрема Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, та численних студентських організацій – профкому Ужгородського державного університету, студентської ради Закарпатського державного університету, ГО «Єдине студентство», міжнародної організації «Айсек» та ряду інших.
Боляче дивитися на очі маленьких дітей, в яких виявлено онкозахворювання. Наша кров може суттєво допомогти їм.
Акція триває з 26 березня по 8 квітня 2012 року в містах Ужгород та Мукачево. Всі бажаючі можуть приходити за вказаними адресами щовівторка та щочетверга з 9.00 до 12.00 год к.ч.
У зв’язку з особливостями статусу донора, потрібно дотримуватися наступного:
1.    Здача крові має відбуватися після легкого сніданку. Донор має добре виспатися і відпочити.
2.    В день здавання крові категорично забороняється палити та вживати алкоголь.
3.    Потрібно обов’язково мати із собою паспорт.
4.    НЕ МОЖУТЬ бути донорами особи, які перехворіли гепатитом, сифілісом, мають хронічний туберкульоз.