Голова Закарпатської обласної ради зустрівся з представниками релігійних конфесій краю

25 квітня голова обласної ради Іван Балога зустрівся з представниками релігійних конфесій – єпископами та настоятелями Церков краю.

У заході взяли участь, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, секретар Хустської православної єпархії, архімандрит Іов, референт архієпископа Мукачівського Мукачівського і Ужгородського Феодора Мукачівської Православної єпархії протоієрей Василій Юрина, голова Інформаційного відділу Мукачівської Православної єпархії протоієрей Олександр Монич, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ-КП єпископ Кирил, єпископ Мукачівської дієцезії римо-католицької церкви Антал Майнек, голова Союзу вільних церков християн євангельської віри України, єпископ Василь Райчинець,  єпископ Закарпатської реформатської церкви Олександр Зан-Фабіан, голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор та ін.

Від влади участь в заході взяли: заступники голови облради Володимир Закурений та Андрій Сербайло, міські голови Хуста – Володимир Кащук, Іршави – Степан Бобик, керівник  асоціації голів райрад Михайло Фединець, голова Хустської райради Василь Губаль, депутати облради Михайло Кічковський, Михайло Попович, Федір Райчинець, Володимир Чубірко та  Антон Лівринц.

Такі зустрічі в обласній раді стали традиційними. На них йдеться про актуальні проблеми церков сьогодення. Ця зустріч стала імпульсом до подальшого співробітництва депутатського та церковного корпусів краю. Насамперед голова облради Іван Балога подякував святим отцям за їхні добрі справи, виховання молоді, долучення церковних громад до вирішення екологічних проблем краю.

«Церква залишається тим інститутом суспільства, якому найбільше довіряють краяни. Тому ми покладаємося на вашу допомогу у вирішення багатьох суспільних проблем. Наш край залишається прикладом, де мирно і толерантно живуть представники різних релігійних конфесій. Сподіваємося, що така ситуація на Закарпатті залишатиметься й надалі», – зазначив керівник ради.

Іван Балога з повагою і вдячністю за співпрацю привітав присутніх з наступаючими Великодніми святами. Та висловив надію на подальше зміцнення таких  плідних і щирих взаємин, які склалися між місцевою владою і представниками релігійних конфесій області, що на теренах поліконфесійного Закарпатського краю  є життєво важливим. «Вірю, що ми з вами й надалі зуміємо мудро і виважено спільно працювати, приймати рішення та творити добро  задля блага всієї  крайової громади,  кожного закарпатця зокрема», – наголосив Іван Іванович.

За багаторічну невтомну душпастирську працю, самовіддане служіння на ниві духовного відродження Закарпаття та вагомий внесок у налагодження міжконфесійної толерантності заради миру та злагоди між людьми настоятелям церков краю було вручено подяки обласної ради. Їх вручив святим отцям керівник ради Іван Балога.

Настоятелі церков в сою чергу відзначили вклад у підтримці церковних громад області. Йшлося  про меценатську допомогу у будівництві нових храмів тощо. Головним здобуток владики вважають той  факт, що церкви можуть вільно розвиватися.

Протоієрей Василій Юрина подякував представникам влади за підтримку церковного життя. «З кожним роком «гострих» кутів все менше. Менше і суперечок за майно. Нині ж ведемо підготовку до чергової річниці хрещення Київської Русі, і ми сподіваємося і в області достойно відзначити цю подію», – зазначив отець.

Наприкінці зустрічі голова обласної ради Іван Балога запропонував підготувати меморандум про співпрацю між представниками конфесій області, обласною радою, міськими та районними радами Закарпаття. Документом буде передбачено вирішення проблемних питань, які нині накопичилися у церковних громад краю.

Святі отці зі свого боку підтримали цю ініціативу та подякували за шану і повагу, яку виказують депутати своїми добрими справами та побажали  всім закарпатцям добра, щедрої Паски, сонячного многолітня, любові й радості.

Для довідки: На Закарпатті станом на 1 квітня цього року зареєстровано 1769 релігійних організацій 37-ми віросповідань. Діє 59 монастирів, шість духовних навчальних закладів, вісім місіонерських товариств, дев’ять релігійних братств. В краї зведено 1379 храмів. Цього року зареєстровано 13 новоутворених релігійних громад та статут жіночого монастиря на Перечинщині.