Похорони настоятельниці Домбоцького монастиря – ігумені Февронії (Тухляниця) (НЕКРОЛОГ)

28 січня відбулися похорони, найстарішої у єпархії, настоятельниці Свято-Успенського жіночого монастиря в с. Домбоки Мукачівського району ігумені Февронії (Тухляниця).

Чин монашеського похорону, при зібранні десятків священників єпархії очолив Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Нагадємо 26 січня, перед вечірнім богослужінням в Свято-Успенському жіночому монастирі с. Домбоки Мукачівського району, на 81-му році життя відійшла у вічність настоятельниця обителі ігуменя Февронія (Тухляниця). Присвятивши життя своє Богу майбутня ігуменя у 18 років поступила в Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир.

Всього в обителях покійна прожила 62 роки – смиренно несучи різні відповідальні монаші послухи. Нехай  Господь упокоїть новопреставлену ігуменю Февронію в оселицях праведних. Вічна їй память.

Некролог.

Ігуменя Февронія (в миру Пелагея Іванівна Тухляниця) народилася 2 травня 1932 р. в с. Іза на Хустщині в селянській родині. У рідному селі закінчила 8 класів народної школи.

У 1950 р. вступає послушницею в Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир.

У 1952 р. пострижена в рясу з іменем Февронія. У 1952-1955 рр. виконувала роботу візника, опікувалася кіньми. З 1955 р. – економ монастиря.

У 1966 р. архімандритом Василієм (Проніним) пострижена в мантію з залишенням їй попереднього імені.

З 1995 по 1997 роки несла послух у монастирі Різдва Божої Матері в селі Липча.

Згідно з постановою Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України від 28 жовтня 1997 року призначена настоятелькою Свято-Успенського монастиря в селі Домбоки.

Завдяки старанням ігумені Февронії у 2004 році закінчився розпис головного монастирського храму.

Померла 26 січня 2013 року. Похоронена 28 січня 2013 року на монастирському кладовищі.

Нагороди:

19 серпня 1997 р. – наперсний ігуменський хрест, з благословення єпископа Мукачівського і Ужгородського Євфимія (Шутака).

У 1998 р. – хрест з прикрасами, з благословення єпископа Євфимія.

11 травня 2003 р. – ігуменський жезл, з благословення єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта (Бевцика).

За заслуги перед Українською Православною Церквою та в зв’язку з десятиліттям Харківського собору нагороджена грамотою та медаллю “Харківський собор – 10 років” І ступеня.