Померла найстаріша настоятельниця монастиря в Мукачівській єпархії УПЦ

26 січня перед вечірнім богослужінням в Свято-Успенському жіночому монастирі с. Домбоки Мукачівського р-ну, на 81-му році життя відійшла у вічність настоятельниця обителі ігуменя Февронія (Тухляниця). Присвятивши життя своє Богу майбутня ігуменя у 18 років поступила в Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир.

Всього в обителях покійна прожила 62 роки – смиренно несучи різні відповідальні монаші послухи. Нехай  Господь упокоїть новопреставлену ігуменю Февронію в оселицях праведних. Вічна їй память.

Чин монашеського похорону, який відбудеться у понеділок 28  січня о 10:00 очолить Високопреосвященніший Феодор архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

З біографії: Ігуменя Февронія (в миру Пелагея Іванівна Тухляниця) народилася 2 травня 1932 р. в с. Іза на Хустщині в селянській родині. У рідному селі закінчила 8 класів народної школи. У 1950 р. вступає послушницею в Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир. У 1952 р. пострижена в рясу з іменем Февронія. У 1952-1955 рр. виконувала роботу візника, опікувалася кіньми. З 1955 р. – економ монастиря. У 1966 р. архімандритом Василієм (Пронін) пострижена в мантію з залишенням їй попереднього імені.

Згідно з постановою Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і Всієї України, від 28 жовтня 1997 р. призначена настоятелькою Свято-Успенського монастиря в Домбоках.

Нагороди: 19 серпня 1997 р. – наперсний ігуменський хрест, з благословення єпископа Євфимія; У 1998 р. – хрест з прикрасами, з благословення єпископа Євфимія; 11 травня 2003 р. – жезл, з благословення єпископа Агапіта. За заслуги перед Українською Православною Церквою та в зв’язку з десятиліттям Харківського собору нагороджена грамотою та медаллю “ЗХарківський собор – 10 років” І ступеня.