Житомирская Епархия

Житомирская Епархия

До уваги вихованців недільних шкіл Чернігівської єпархії віком від 3 до 17 років.

Українська католицька церква, утворена на Берестейському церковному соборі 1596 внаслідок відмови Київської митрополії від ієрархічного верховенства Константинопольського патріарха і переходу під протекторат папи Римського. Первісна назва церкви – уніатська. З 1774 церкву називали Греко-католицька церква, а вірних – греко-католиками. У 1930 роках почала вживатися назва Українська греко-католицька церква (раніше – Руська греко-католицька церква), а пізніше-Українська католицька церква. Ця назва з 1960 років вживається в офіційних документах Ватикану.

Невмотивовані арешти опозиціонерів, безліч кримінальних справ проти попередніх урядовців, переслідування й арешти української патріотичної молоді, тиск на інтелектуальну еліту та її залякування, терор проти студентської молоді, підприємців малого й середнього бізнесу, вакханалія з псевдореформами та багато чого іншого антидержавного, антинародного, антиукраїнського – ось результат діяльності так званого президента В. Януковича.

Житомирская Епархия

Окрім владики Парфенія, ВПЦР шукала підтримки таких архиєреїв, як Антонін (Грановський). Однак делегація, виряджена на Кавказ, змогла добратись тільки до Харкова. Врешті-решт, під тиском керівництва РПЦ, усі єпископи на території України припинили будь-які зносини з ВПЦР.

Це можливо робити, говорячи термінологією Священного писання. У Священному писанні всі ці випадки прописані – і в Старому заповіті, і в Новому. Але вживати сучасну політичну термінологію: от ви ставайте на ту сторону, неможна. Та дехто це робить. І тому церква Московського патріархату в тих окупованих областях прямо підтримує агресію проти України. Бо, повторюю, навіть мовчання – то є підтримка агресора.

Через уполномоченного по делам религиозных культов запретить гре- ко-католическому и римо-католическому духовенству Закарпатья взаимное обслуживание верующих униатов и католиков. Одновременно с проведением указанных мероприятий в отношении греко-католического духовенства Закарпатской области УССР и постепенным изъятием у него и передачей православному духовенству церквей, всемерно усилить также налоговый пресс по взысканию налогов с униатского духовенства, создавая этим самым трудные условия для их существования и деятельности.

Залишити відповідь